W dniu 08 stycznia w grupie Wiewiórek omawialiśmy kolejne zagadnienie z programu „Czyściochowe Przedszkole”.
Tym razem zajęliśmy się „Ochroną skóry”. Dzieci dowiedziały się m.in. , że:

· Skóra to największy narząd naszego ciała. Dzięki niej działa zmysł dotyku, pomaga w odczuwaniu różnych rodzajów dotyku.
· Skóra jest delikatna i trzeba ją chronić. Powinniśmy ubierać się stosownie do pogody, a odkryte miejsca zabezpieczać odpowiednimi kremami. Skóra utrzymuje stałą temperaturę, dlatego poci się latem (żeby się ochłodzić i wyrównać temperaturę).
· Mróz i promienie słoneczne mogą negatywnie oddziaływać na skórę i ją podrażniać, dlatego potrzebuje ona wsparcia – kremów ochronnych. Krem na wiatr i mróz chroni naszą skórę zimą. Krem z filtrem chroni naszą skórę przed promieniowaniem UV czyli promieniami słońca, które .
· Skóra to pierwsza bariera ochronna przed bakteriami i wirusami no i właśnie dlatego nie wolno nikomu pożyczać swojej pomadki ochronnej do ust.


Poza zdobytą wiedzą dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych.
Pierwsza z nich polegała na rozpoznawaniu ukrytych przedmiotów za pomocą zmysłu dotyku. Tutaj pracowały nasze dłonie. Druga zabawa dawała dzieciom możliwość sprawdzenia co czują nasze stopy. Dzieci miały za zadanie pokonać przygotowaną ścieżkę sensoryczną stworzoną z różnorodnych materiałów. Zabawa bardzo nam się podobała dlatego modyfikowaliśmy ją układając różne warianty ścieżki.
Na koniec dnia pokolorowaliśmy postać jelonka Gładzia, dzięki któremu poznaliśmy zasady dbania o naszą skórę . Wykorzystując postać jelonka nauczyliśmy się nakładać krem , tworzący barierę ochronną naszej skóry przed mrozem.

Katarzyna Twardowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *