W tym roku, dzieci z grupy Wiewiórek i Sów biorą udział w innowacji pedagogicznej ,,Śladami Łódzkich Bajek”, która została napisana przez Dorotę Żułtowską i Karolinę Janowską. Przedszkolaki przez cały rok przedszkolny będą zwiedzać nasze miasto, szukając pomników przedstawiających postaci z bajek, które stworzył Se-ma-for. Określa się je jako szlak turystyczny, na którym znajduje się 10 rzeźb: Miś Uszatek

Mały pingwin Pik-Pok

Filemon i Bonifacy

Zaczarowany Ołówek

Plastuś

Trzy Misie

Wróbel Ćwirek

Maurycy i Hawranek

Ferdynand Wspaniały

Miś Colargol

Dzieci podczas wspólnych wycieczek zapoznają się z dziedzictwem kulturowym
własnego miasta i okolic, z których pochodzą.
Odbywać się to będzie m.in. poprzez zapoznawanie przedszkolaków z historią Łodzi, zachowanymi obiektami architektonicznymi, zabytkami kultury i pomnikami. Ma to przede wszystkim na celu wyrobienie w dzieciach przynależności do historii i tradycji, co z kolei wpływa na kształtowanie ważnych umiejętności współżycia w danej społeczności, rozwijanie zachowań prospołecznych, zaszczepianie postaw tolerancji wobec innych ludzi, tworzenie sytuacji umożliwiających współdziałanie z dorosłymi, szczególnie rodzicami, dziadkami, a także uznanymi fachowcami z różnych dziedzin.

Dorota Żułtowska
Joanna Owczarek