31.pażdziernika był magicznym dniem w naszym przedszkolu, bowiem odwiedził nas prawdziwy iluzjonista, zwany przez dzieci „czarodziejem”. Nasz gość zabrał najmłodszych do świata iluzji, humoru i dobrej zabawy. Magiczne sztuczki wywoływały na twarzach przedszkolnej publiczności zaciekawienie, a nawet zachwyt. Pokaz rozpoczął się od tajemniczego znikania przedmiotów.
W znany tylko magikowi sposób pojawiały się i znikały: kolorowe chusty, piłki, butelki.
Iluzjonista potrzebował wsparcia widowni, zatem dzieci czynnie brały udział w pokazie wypowiadając zaklęcia. Wybrane dzieci mogły poczuć się, jak prawdziwi asystenci,
pomagając w realizacji sztuczek. W finale znalazły się kajdanki, z których bez użycia kluczyków,
a dzięki zaklęciom wypowiadanym przez dzieci, iluzjonista się uwolnił.
Głośne brawa i salwy śmiechu były wyrazem uznania dla popisów niecodziennego gościa.