Sowy wiedzą już, że wiosną cała przyroda budzi się do życia. Z tej okazji przenieśliśmy się na kolorowe pola i łąki by przyjrzeć się ich mieszkańcom. Poznaliśmy ciekawostki o bocianach, kretach, myszkach, biedronkach, skowronkach i wiele innych. Mądre starszaki zauważyły różnice między zającem a królikiem. Już na pewno nigdy się nie pomylimy. Przyjrzeliśmy się zwyczajom żab z całego świata. Z zaciekawieniem oglądaliśmy ich niezwykłe barwy. Stworzyliśmy własne żaby, którymi potem z chęcią się bawiliśmy. Owadem, który wyjątkowo nas zainteresował okazał się motyl. Wyróżniliśmy niesamowite odmiany, które zainspirowały nas do przepięknych prac plastycznych. Dzieci układały puzzle, rozwiązywały zagadki oraz chętnie naśladowały zwierzęta. To z pewnością nie ostatnie spotkanie na łąkach i polach.  

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *