W maju dzieci z grupy Sów rozmawiały o Polsce, naszej ojczyźnie. Dzieci podczas rozwiązywania różnych zagadek
i wykonywania zadań utrwalały znajomość symboli narodowych: flagi, hymnu i godła. Przedszkolaki poszerzyły wiedzę na temat polskich miast oraz stolicy. 
Przypomniały sobie i poznały nowe miejskie legendy, takie jak o królu Popielu czy warszawskiej Syrence. Przy okazji rozwinęły umiejętność posługiwania się mapą – znają nazwy naszych polskich miast i potrafią je wskazać na mapie Polski. Wiedzą, która rzeka to Wisła i które miasta nad nią leżą.
Dzieci poznały pojęcie patriotyzm, dowiedziały się, na czym taka postawa polega. Podczas zabaw doskonaliły umiejętności matematyczne, wykonywały prace plastyczne oraz uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych. 

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *