Lubimy jabłuszka
i słodziutkie gruszki,
na śliwki jesteśmy
wielkie łakomczuszki.
Marchewkę chrupiemy
jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki.

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Pierwszy tydzień października upłynął Misiom na poznawaniu owoców i warzyw.

Przedszkolaki mogły „badać” owoce i warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zabawy badawcze, podczas których sprawdzały jak warzywa wyglądają w środku. Misiaki nazywały je, dotykały, wąchały, a na koniec wykorzystały do zabawy plastycznej. Stemplowanie warzywami sprawiło przedszkolakom wiele radości 😊.

Małgorzata Reksulak

One Reply to “Smaczne i zdrowe są warzywa i owoce kolorowe!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *