W naszym przedszkolu jesteśmy małymi artystami. Malujemy, rysujemy, kleimy, tniemy, wypełniamy, dekorujemy i bawimy się plasteliną, kolorem, muzyką itp. Podobne czynności wykonują studenci ASP. Zamiast plasteliny wykorzystują glinę, drewno, tworzą wzory na tkaninach, szyją z nich ubrania, kolekcję mody, malują obrazy, wykonują zdjęcia, tworzą grafiki
i wiele innych prac wystawianych w galerach sztuki. W Dzień Pisma Ręcznego, złożyliśmy nasze podpisy w akademickiej bibliotece, w której oglądaliśmy książki, niektóre były bardzo,
bardzo stare. Jedna miała 200 lat. Mogliśmy ją zobaczyć w sekretnym miejscu, do którego zabrał nas Pan z biblioteki. Opowiedział nam krótko historię tej książki. Następnie udaliśmy się do auli, bawiliśmy się tam w modeli, byliśmy za kulisami w miejscu, w którym modelki i modele przygotowują się do pokazu mody. Potem oglądaliśmy w kinie prezentację o ASP.
Podziwialiśmy obrazy z kolekcji Rektora R. Modzelewskiego. Oglądaliśmy również wystawę „Pomiędzy czernią a bielą” F. Kawka.
Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach twórczych, gdzie mogliśmy z pomocą studentek puścić wodze naszej wyobraźni. Bawiliśmy się świetnie i stworzyliśmy prawdziwe arcydzieła

sztuki współczesnej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *