W naszym przedszkolu gościliśmy Funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili
dla dzieci warsztaty edukacyjne z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy, sposób informowania służb o zaistniałym zdarzeniu oraz obserwowały,
jak prawidłowo i kiedy wykonać masaż serca. Poznały również urządzenie AED, sposób jego obsługi, miejsca w których może być dostępny oraz kiedy można go używać.
Przypomniał sobie, jak i kiedy zastosować pozycję bezpieczną oraz dlaczego się ją tak nazywa.
W praktyce dzieci wykonywały masaż serca na manekinie oraz reanimowały nasze przedszkolne pluszaki, które w niewyjaśnionych okolicznościach wymagały udzielenie pierwszej pomocy. Temat naszego spotkania był bardzo poważny a nasze przedszkolaki słuchały uważnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zadaniach przydzielanych przez Funkcjonariuszy👮‍♀️.
Serdecznie dziękujemy za miło i wartościowo spędzony czas. Zapraszamy ponownie 🙂.