20 maja – Światowy Dzień Pszczół. Właśnie w maju, kiedy wszystko wokół kwitnie, a owady zaczynają swoją pracę, przedszkolaki świętują razem z pszczółkami, aby jak najwięcej dowiedzieć się o zwyczajach pszczelej rodziny. Tego właśnie dnia Sówki rozmawiały na temat pszczół. Dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu i cykl życia pszczoły. Zabawy ruchowe, muzyczne, zagadki, rebusy, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Dzieci miały również okazję spróbować miodu, obejrzeć strój pszczelarza, poznać budowę ula, czy pszczoły. Przekonały się także do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione.

Dorota Żułtowska

Anna Ziółek- Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *