W naszym przedszkolu od grudnia wdrażamy innowację pedagogiczną pt: ,,Kamishibai – bajkę mi opowiedz” napisaną przez Dagmarę Rogóż i Dorotę Żułtowską. 

Innowacja Kamishibai – bajkę mi opowiedz adresowana jest dla dzieci ze wszystkich grup przedszkola. Kamishibai z japońskiego: kami- papier, shibai- sztuka, to w dosłownym tłumaczeniu papierowy teatr, teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. To japońska forma opowiadania do dużych ilustracji, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę wzorowaną na parawanie z teatrzyków marionetkowych.  

Podczas zajęć dzieci zostaną zapoznane z historią Kamishibai oraz kilkoma opowiadaniami.
Głównymi założeniami niniejszej innowacji jest wzbogacenie metod pracy rozwijających zainteresowania czytelnicze u dzieci w wieku przedszkolnym. Ponadto, celem innowacji jest rozwijanie u dzieci umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, który wsparty jest ilustracjami. Spotkania z Teatrem Kamishibai będą odbywać się dwa razy w miesiącu. Dzieci będą miały okazję zagłębiać się w świat książek, poznając bajki zamknięte w małej, drewnianej skrzynce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *