W minionym tygodniu Wiewiórki rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Poznały znaczenie przysłowia „W marcu, jak w garncu”. Dowiedziały się
co właściwie rozumiemy przez to przysłowie, czym jest tytułowy garnek i co się w nim znajduje. Uczyły się czytać słowo chmura, deszcz, burza, śnieg metodą globalną. Przedszkolaki przypomniały sobie nazwy występujących w okresie przedwiośnia zjawisk atmosferycznych takich jak deszcz, wiatr, słońce, śnieg, chmury, poznawały oznaczające je symbole graficzne
i robiły „marcową zupę pogodową”. Rozmawialiśmy o ubraniach wiosennych i o tym, jak ważna jest troska o własne zdrowie poprzez ubranie się w sposób właściwy do pogody.

Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *