Realizując zadanie „W pracowni artysty” postanowiliśmy zaprosić do naszej grupy Tatę Marysi, który jest plastykiem. Pan Michał specjalizuje się w dziedzinie rzeźbiarstwa. Na początek dowiedzieliśmy się, że rzeźby możemy podzielić na przedstawiające oraz abstrakcyjne.
Te pierwsze ukazują przedmioty, ludzi, zwierzęta w ich realnych kształtach, natomiast rzeźby abstrakcyjne to takie, które nie wywołują w nas żadnych skojarzeń. Sposób wykonania rzeźb zależy od użytego materiału. Najczęściej używa się drewna, kamienia lub metali.
Mogliśmy także obejrzeć narzędzia jakimi takie dzieła są wykonywane.
Pan Michał zaprezentował nam własną rzeźbę – była ona bardzo ciekawa 🙂
Na koniec zajęć mieliśmy za zadanie wykonać swoje rzeźby przy użyciu plasteliny. Pomogły nam w tym specjalne narzędzia, którymi mogliśmy samodzielnie pracować.
To był bardzo miły dzień, a niektórzy z nas odkryli nowe talenty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *