20 stycznia gościliśmy w grupie Biedronek Rodziców, by wspólnie z nimi poeksperymentować. Spróbowaliśmy zamknąć całą galaktykę w słoiku 😊 I udało się! I wcale nie było to takie trudne.
Do wykonania galaktyki w słoiku potrzebne nam były: słoik, woda, barwniki spożywcze, wata oraz brokat. Do szklanych naczyń nalaliśmy wodę, zabarwiliśmy ją przy pomocy barwników spożywczych na różne kolory. Na dno słoika dzieci włożyły kawałki waty, dodały zabarwioną wodę i brokat. Czynność tę dzieci powtarzały do momentu, aż wypełniły cały słoik.

W ten sposób przedszkolaki stworzyły własną namiastkę kosmosu.
Na koniec zakręciliśmy słoiki i…. podziwialiśmy! Efekt końcowy był niesamowity.
To był nie tylko wspaniały eksperyment, ale także zabawa sensoryczna. Dzieci używały swoich rąk, a więc ćwiczyły dłonie, obserwowały proces mieszania się barw, przenikania kolorów.

Było to dla nich wspaniałe doświadczenie i przeżycie.
Dziękujemy Rodzicom za obecność i wspólną zabawę 😊
To był miło spędzony czas.

Małgorzata Reksulak
Małgorzata Witkowska