13. maja dwie najstarsze grupy w naszym przedszkolu wybrały się na kolejną wycieczkę w ramach programu „Ekolaki”. Tym razem naszym celem był jeden z najwyżej położonych punktów Łodzi- Rudzka Góra. Tego dnia pogoda nam dopisała, więc wszystko, co zaplanowaliśmy udało się zrealizować. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zajęć przyrodniczych u podnóża góry. Utrwalaliśmy informacje zdobyte na temat zwierząt i roślin, które można spotkać na łące. Po zakończeniu zajęć udaliśmy się na drugie śniadanie, które zjedliśmy w pobliskiej bacówce, o której powstaniu udało nam się dowiedzieć kilka ciekawostek. Po zakończeniu posiłku i krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy „wspinaczkę”., podczas której zdobywaliśmy informacje o powstaniu i historii tego miejsca. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne i udało nam się sprawnie wejść na górę, z której mogliśmy oglądać piękną panoramę na nasze miasto. Po zejściu mieliśmy jeszcze chwilę wolnego czasu na pobliskiej łące, który wykorzystaliśmy na zabawy swobodne oraz obserwacje przyrodnicze. Wycieczka tak bardzo zapadła nam w pamięci, że dzieci jeszcze przez kolejne dni budowały w ogrodzie przedszkolnym Rudzką Górę w piaskownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *