28. marca dwie grupy starszaków wybrały się na wycieczkę do mieszczącego się na Widzewie, niewielkiego lasku zwanego również przez mieszkańców Łodzi „parkiem wiewiórek”. Już od samego początku mieliśmy okazję przekonać się, skąd taka nazwa, bowiem udało nam się zaobserwować wiele wiewióreczek, które goniły się po drzewach i przebiegały tuż obok nas. Spacer po lesie połączony z obserwacjami przyrodniczymi, był jednak tylko początkiem naszej wizyty w tym miejscu. Po odnalezieniu dużej polany przystąpiliśmy do wspólnych zabaw ruchowych. Wspólne pląsy, zabawy z chustą animacyjną oraz piłkami, okazały się bardzo wyczerpujące, więc chętnie zjedliśmy drugie śniadanie. Wiadomo przecież nie od dziś, że na świeżym powietrzu wszystko smakuje jakoś tak lepiej, bo apetyt dopisuje. Po posiłku czas spędziliśmy na pobliskim placu zabaw. Słoneczna pogoda dopisała nam tego dnia,
więc z ogromną przyjemnością bawiliśmy się na powietrzu.

Ewa Godala

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *