28 maja budziki w naszych domach rozdzwoniły się bardzo wcześnie, bo już o 7:30 wyruszyliśmy na wycieczkę do Arboretum w Rogowie, ogrodu najcenniejszego i najbogatszego w odmiany różnorodnych roślin w Europie. Po dotarciu na miejsce czekało na nas miejsce mieniące się różnorodnością barw, dźwięków i zapachów. Po ogrodzie oprowadzała nas Pani Przewodnik, która opowiadała nam i pokazywała najcenniejsze rosnące tam okazy drzew, krzewów i kwiatów. Podziwialiśmy Grujecznika, który zapadł nam w pamięć z uwagi na liście w kształcie serduszek. Aralie, Ostrokrzewy, Bambusy, drzewiaste Magnolie, Różaneczniki a także Azalie, Piwonie czarowały nasze oczy. Olbrzymie drzewa jak świerki pospolite odmiany virgote,
których zwisające pędy i wielkie rozmiary przypominały nam stwory nie z tego świata.
Po spacerze udaliśmy się na zwiedzanie Alpinarium, gdzie podziwialiśmy roślinność pochodzenia górskiego, a także piękną wodną część ogrodu. Po atrakcyjnym spacerze czekała na nas niespodzianka, przejażdżka kolejką, która wzbudziła w nas radosne emocje. Było bardzo wesoło, obserwowaliśmy szybujące na zielonymi polami Myszołowy. To jeszcze nie koniec naszych przygód. Po kolejce udaliśmy się na ognisko by posmakował pysznych kiełbasek.
Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń zasnęliśmy w drodze powrotnej by w przedszkolu znów bawić się w naszych grupach🐻🐸🐞🐇🐿🦉.

Rada Pedagogiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *