Ostatnie dwa tygodnie września w grupie Żabek poświęciliśmy na zabawy z warzywami oraz owocami. Tematyka ta jest bardzo bliska dzieciom i zachęca do próbowania nowych smaków. Była inspiracją do wielu ciekawych zabaw oraz zdobywania nowych umiejętności. W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o warzywach. Dzieci oglądały teatrzyk z wykorzystaniem sylwet warzyw do wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”, rozpoznawały warzywa za pomocą zmysłu dotyku losując je z worka. Segregowały i łączyły w pary połówki przekrojonych warzyw. Uczyły się mówić tak jak robot, czyli sylabizując. Nasza kukiełka Lola przygotowała dla nich ciekawe zagadki oraz zabawy ruchowe, podczas których wcielały się w różne warzywa. Żabki wykonały również swoje marchewki, wypełniając woreczki foliowe pomarańczową bibułą.

W drugim tygodniu było jeszcze fajniej. Wszystko zaczęło się od degustacji i rozpoznawania owoców za pomocą zmysłu smaku. Uczyliśmy się także segregować i przeliczać owoce. Dzieciom bardzo podobało się malowanie farbami poprzez stemplowanie przekrojonym jabłkiem.
W tym tygodniu obchodziliśmy również Dzień Jabłka,
podczas którego zamienialiśmy się w małe jabłuszka.

Żabki są bardzo ciekawe świata i już czekają na kolejne wyzwania.

Ewa Godala

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *