12 kwietnia dzieci z grupy „Zajączki” wybrały się na zajęcia edukacyjne „Cztery żywioły” do Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. Zajęcia te miały charakter pokazowo – warsztatowy, to znaczy, że niektóre zadania wykonał animator, a pozostałe doświadczenia wykonały samodzielnie dzieci (po otrzymaniu wcześniejszej instrukcji). Podczas zajęć dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat powietrza, wody, ognia i ziemi, wskazywały jakie korzyści płyną ze współpracy tych żywiołów ze sobą oraz zagrożenia jakie niosą. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat znaczenia tych czterech żywiołów w życiu człowieka, zwierząt oraz roślin i bardzo chętnie będziemy tę wiedzę wykorzystywać i pogłębiać w przyszłości.

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *