28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lego. Wiewiórki też świętowały ten dzień. Na zajęciach dzieci przyjrzały się bliżej jednym ze swoich ulubionych zabawek-klockom LEGO. Poznały ich historię, wysłuchały wiersza pt. ,,Klocki LEGO”. Dzieci budowały według instrukcji
i własnego pomysłu, kształtując kreatywność oraz doskonaląc sprawność manualną. Za pomocą klocków układały rytmy, projektowały i konstruowały swoje budowle, dotykały klocki
z zamkniętymi oczami. Zajęcia były prowadzone metodą ,,6 klocków”. Opiera się ona na koncepcji wykorzystywania krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym życiu. Zabawa była bardzo udana, a dzieci zadowolone.

Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *