Zimowe śpiochy i nie śpiochy, czyli kto zapada w zimowy sen? Sowy wiedzą już, że są to m.in. niedźwiedzie, jeże i borsuki. Jesienią przyjmują duże ilości pożywienia, które potrafią magazynować. Dowiedzieliśmy się jakie są smakołyki wiewiórki, które gromadzą swoje zapasy w spiżarniach i często o nich zapominają. Szyszki, orzeszki oraz żołędzie pomogły nam w liczeniu i zapoznaniu z nową cyfrą. Niektóre zwierzęta zmieniają sierść z letniej na zimową, m.in. zające i łasice. Nowe ubarwienie pozwala na lepsze ukrycie się
i tym samym przetrwanie. Do tej grupy należy również lis, którego stworzyliśmy z pomarańczowego papieru metodą origami. Wspólnie przypomnieliśmy sobie przekazywaną od lat zabawę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”, która bardzo nam się spodobała. Starszaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o życiu zwierząt i oglądały barwne ilustracje.

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *