15 listopada, podczas pierwszego w tym roku spotkania z baletem, dzieci dowiedziały się w jaki sposób przygotowywane są spektakle operowe. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób powstaje opera Aida oraz hiszpańska opera Carmen. Tancerki baletowe z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów zaprezentowały przepiękne tańce baletowa. Dzieci dowiedziały się,
że Aida jest jedną z najdłuższych i najtrudniejszych oper świata, składającą się z 4 aktów
oraz że aby przygotować się do takiego występu potrzeba aż 6 miesięcy ćwiczeń.
Bardzo miłym zaskoczeniem był fakt, że podczas spotkania nasze przedszkolaki mogły nauczyć się podstawowych kroków baletowych. Na koniec dzieci dowiedziały się, że jest jedna opera, ,,Mały kominiarczyk”, w której udział biorą tylko najmłodsi.
Może przedszkolaki z ,,9” wybiorą się na nią niebawem do teatru?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *