21 lutego odwiedziła naszą grupę mama Wojtusia. Przyniosła ze sobą ulubione książki Wojtusia
o przygodach Maleńkiego Pirata. Głównym bohaterem obu historii był malutki Pirat,
który był tak mały, że wiatr porywał go przy większym podmuchu. Pirat, żeby tego uniknąć
nosił przy sobie ciężki miecz, żelazną lunetę i sporo kamieni w kieszeniach. Choć był kapitanem, jego załoga często go nie słyszała. Kapitan wołał do nich: „…uwaga na morskie pułapki…” a załoga słyszała: „…wkładajcie klapki…” a potem szła się opalać. Co było i jakie przygody miał Maleńki Pirat w związku ze swoim wzrostem i jaki rezultat miała bitwa na smarki w drugiej cześć przygód Pirata znajdziecie po przeczytaniu tych fascynujących opowieści. Dzieci zachęcają do lektury,
bo przygody Maleńkiego Pirata i jego załogi bardzo im się podobały 🙂.

Małgorzata Witkowska
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *