27 lutego dzieci poznały niedźwiadka polarnego o imieniu „Polarek” i jego brata „Wicherka”. Niedźwiedź zaprosił dzieci, aby obejrzały przygotowaną o jego życiu prezentację multimedialną oraz zaprosił dzieci do zabawy z okazji jego święta.Dzieci w tym dniu dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu na biegunie północnym. Oglądały zdjęcia zwierząt, które podobnie jak „Polarek” zamieszkują ten mroźny region globu. Rozpoznawały zwierzęta na zdjęcia tj. zająca bielaka, renifery, lisa polarnego, puchacza śnieżnego i leminga. Następnie dzieci starały się stworzyć w zabawie kawałek „Arktyki” i panujące tam warunki.Niedźwiedź zostawił także dzieciom materiały plastyczne i poprosił o wykonanie kartki z jego podobizną. Powstały laurki, które kiedyś może wyślemy do „Polarka i Wicherka” na biegun północny z okazji ich święta🙂. 

Małgorzata Witkowska
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *