Kto nie lubi pizzy, do tego robionej własnoręcznie ze szczyptą dziecięcej fantazji?
Przedszkolaki z grupy Biedronek, Zajączków i Wiewiórek, jako wielbiciele tej włoskiej potrawy postanowiły dołączyć do obchodów Międzynarodowego Dnia Pizzy. W ten dzień dzieci mogły wcielić się w rolę kucharzy i samodzielnie z przyniesionych przez siebie składników przygotować to danie. Kroiliśmy paprykę, pomidorki, pieczarki, ser żółty i mozzarellę. Była też kukurydza, oliwki zielone, salami, kabanosy, bazylia, a nawet ananas, którymi udekorowaliśmy nasze ciasto. W wypieku pizzy pomagały nam nasze Panie Kucharki, które fachowym okiem pilnowały,
by nasza pizza była chrupiąca i właściwie wypieczona.
Nasze ciasto było pyszne, składniki soczyste a zapach, który unosił się w całym przedszkolu dorównywał najlepszym włoskim restauracją serwującym tą potrawę.
Nasza pizza smakowała wybornie, bo przyrządzali ją najlepsi Kucharze😀
Bardzo dziękujemy Rodzicom za dostarczone składniki 😄

Karolina Janowska
Dorota Żułtowska
Małgorzata Witkowska
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *