Dnia 28.09.2020r. Sowy i Wiewiórki wybrały się na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego. Tam czekały na nich zajęcia przygotowane przez Panie nauczycielki. Rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy z chustą animacyjną. Zadaniem dzieci było odnalezienie w lesie elementów, które pasują do kolorów na chuście. Ze znalezionych liści i patyków grupy układały własne kompozycje artystyczne. Następnie wykonaliśmy eksperyment z szyszkami i wodą, dzięki któremu przedszkolaki dowiedziały się dlaczego jedne są otwarte, a drugie zamknięte. Podczas spaceru w lesie Sowy i Wiewiórki obserwowały rośliny oraz zwierzęta tam żyjące.
Omówiliśmy także budowę drzew oraz cykl życia rośliny z pomocą kart pracy. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy ruchowe. Tego dnia bawiliśmy się wyśmienicie, a uśmiech nie schodził nam z buzi! 🙂

Maja Lenarczyk, Małgorzata Reksulak
Izabela Kościan, Katarzyna Twardowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *