W minionym tygodniu zapoznaliśmy się z wyglądem wybranych dinozaurów, wzbogacając swoją wiedzę z zakresu prehistorii. Porównywaliśmy ich wygląd, budowę i wielkość. Dowiedzieliśmy się również , które z nich są roślinożerne a które mięsożerne. Rozmawialiśmy także, o tym dlaczego dinozaury wyginęły. Zastanawialiśmy się w jaki sposób dinozaury wykorzystywali swoją budowę ciała do przetrwania. Przeliczaliśmy dinozaury, układaliśmy w całość pocięty obrazek. Oglądaliśmy film o życiu naszych ulubieńców. Wspólnie stworzyliśmy pracę plastyczną, która polegała na przekształceniu odciśniętej dłoni w dinozaura. Temat dinozaurów bardzo nas zaciekawił i zainspirował do kreatywnej pracy.

Dorota Żułtowska

Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *