Przeszedł sobie dawno śliczny, złoty wrzesień… teraz nam październik dała Pani Jesień…
Nastała jesień, jedna z najbardziej kolorowych pór roku, dlatego Zajączki postanowiły przystroić salę, a w szczególności kącik przyrody. Na początku przedszkolaki przypomniały sobie jakie są charakterystyczne cechy jesieni, co się dzieje wtedy z liśćmi oraz jakie jesień daje nam skarby. Podczas codziennych zabaw i spacerów zbieraliśmy kasztany, żołędzie, jarzębinę, szyszki i kolorowe liście, które umieściliśmy w naszym kąciku. Nie zabrakło też kasztanowych ludzików, które dzieci stworzyły z rodzicami w domu. Przedszkolaki budowały domki dla jeża, wesoło bawiły się z chustą animacyjną i wykonały kolorowe prace plastyczne. Piękne jesienne słonko zachęciło nas do dalszych spacerów, między innymi wybraliśmy się z grupą Sów do parku im. Szarych Szeregów, gdzie tworzyliśmy z liści przepiękne kolorowe kompozycje.


Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *