W dniu 04.11.2020 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty-„ Łódką po Łodzi”. Warsztaty te powstały w ramach współpracy z Pm 206 w Łodzi. W tym roku jesteśmy współuczestnikami tworzącymi część całości XX Festiwalu Sztuki Małego Dziecka p.t „Łódź” . Dzieci z grupy Wiewiórek i Sów aktywnie uczestniczyły na terenie naszego przedszkola w warsztatach o Łodzi .

Warsztaty rozpoczęły się od powitania uczestników oraz zapoznania ich z tematem przewodnim spotkania. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy przy piosence –„Statek z bananami” . Następnie dzieci wylosowały numerki , które przydzielały je do oznaczonych numerami stolików-stacji.

Stacja 1 -„Godło” – barwienie soli (tła godła) przy pomocy plastikowych pipetek.

Stacja 2 – „Szukamy znanych miejsc”

Odszukiwanie wskazanych na zdjęciach miejsc/postaci. Poszukiwane miejsca ukrytego są pod kaszą manną.

Stacja 3 – „Łowimy rybki”

Wykonanie z papieru orgiami rybki. Łowienie przy pomocy wędek z magnesami stworzonych wcześniej rybek.

Stacja 4 – „Bajkowa Łódź”

Kalkowanie charakterystycznych dla Łodzi postaci bajkowych. Kolorowanie przekalkowanej samodzielne kopi rysunku

Stacja 5 – „Puzzle XL”

Składanie w całość pociętych ilustracji herbu Łodzi. Przyklejanie na kartkę ułożonego przez siebie herbu Łodzi. Wspólnie układanie dużych, kolorowych puzzli XL z herbem naszego miasta.

Stacja 6 – „Łódka po Łodzi”

Wykonanie wspólnej pracy plastycznej.

Wyklejanie małych łódek sznurkiem. Przyklejanie łódeczek na wielkiej łodzi, narysowanej na szarym papierze. Wypełnianie konturów żagla wacikami kosmetycznymi, doklejanie fal z bibuły, według własnego pomysłu.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy. Spotkanie uważamy za udane.

Katarzyna Twardowska,
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *