Marcowe zajęcia realizowane w ramach Ogólnopolskiego projektu „Zdrowo i sportowo” upłynęły w tematyce wiosennej. Przedszkolaki wykonywały zajęcia, których głównym celem było:
* wzmocnienie siły mięśni obręczy barkowej,
* kształtowanie skoczności i zwinności,
* rozwijanie umiejętności rzutu do celu,
* podnoszenie ogólnej sprawności i wydolności organizmu,
* kształtowanie koordynacji ręka-oko.
Dzieci przed rozpoczęciem zabawy przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa,
nie zabrakło także rozgrzewki. Podczas zajęć przedszkolaki m.in. pomagały ogrodnikowi sądzić kwiatki. Ich zadanie polegało na przenoszeniu kwiatków (piłek) z jednej strony na drugą stronę różnymi metodami. Odbyły się także ćwiczenia na celność, gdzie należało trafić piłka w środek obręczy. Nie zabrało także biegów i zabaw na współzawodnictwo. Bez wątpienia wszystkie zajęcia przypadku dzieciom do gustu, ponieważ widać było, że świetnie się przy nich bawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *