W styczniu w grupie Misiów omawialiśmy kolejny temat w ramach realizacji programu edukacyjnego Czyściochowe Przedszkole. Tym razem przyjrzeliśmy się bliżej naszej skórze, a w szczególności jej ochronie.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy chronić skórę przed wiatrem i mrozem oraz przed promieniami UV. Misie wiedzą już, że na co dzień należy stosować kremy, które dodatkowo chronią naszą skórę, gdyż same ubrania nie wystarczą. Przedszkolaki dowiedziały się również, w którym miejscu nasza skóra jest najcięższa i najgrubsza.
Dzięki wspólnie przygotowanej ścieżce sensorycznej, którą wykonaliśmy z gazet, zmywaków kuchennych, drewnianych klocków, plastikowych nakrętek oraz torebek foliowych mogliśmy się przekonać, że skóra może być naprawdę wrażliwa nawet w najgrubszym miejscu. 

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *