Zima to upragniony czas dla dzieci, pełen zabaw i szaleństw na śniegu.
Ale niestety zima to bardzo trudny okres dla zwierząt, w tym również ptaków. Na dworze jest zimno, a pod pokrywą śniegu ciężko znaleźć pożywienie.

W pierwszej połowie stycznia rozmawialiśmy o zwierzętach zimą. Najwięcej czasu poświęciliśmy ptakom. Misie poznały niektóre ptaki, które mogą spotkać podczas zimowych spacerów. Dzieci wskazywały sikorki, gile, sroki i wróbelki. Dowiedziały się, czym najlepiej dokarmiać ptaki zimą.  Liczyły ptaszki w karmniku, opowiadały o ich wyglądzie, dzieliły nazwy zwierząt na sylaby.
Codziennie wypatrywaliśmy je przez okna naszej grupy, nazywaliśmy  i obserwowaliśmy. Misie „skonstruowały” swoje karmniki wykonując pracę plastyczną – ptaszki w karmniku.

Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *