W dniu 21.03.2023r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie
„Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęliśmy wspólnymi zabawami w sali. Powitaliśmy przybyłą do Nas Marzannę. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach, wspólnym tańcu potem śpiewały piosenkę o wiośnie. Podczas uroczystości odbył
się także ekologiczny pokaz mody. Zwycięzcy konkursu otrzymały dyplom.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z transparentami, Przemaszerowały ulicami skandując hasła: „Zimo precz! Witaj Wiosno!”. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zagości
u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Dorota Żułtowska
Joanna Owczarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *