W tym tygodniu przedszkolaki poznały kolejny region naszego kraju w ramach cyklu zajęć pt. „Poznajemy różne regiony Polski”. Tym razem dzieci poznały Warmię i Mazury. Na początku zajęć, dzieci dowiedziały się gdzie na mapie Polski znajduje się ten region i czym się on najbardziej charakteryzuje – chodzi oczywiście o obecność wielu lasów i jezior. Następnie dzieci zostały zapoznane z ciekawymi zabytkami i miejscami tego regionu, wysłuchały wiersza pt. „Pojedziemy na Mazury”, uczestniczyły w zabawie ruchowo – naśladowczej „Mazurskie lasy”, rozwiązywały zagadki wskazując na odpowiednie ilustracje, poznały legendę związaną z giżyckim pomnikiem – fontanną „O Galindzie z Wyspy Miłości”, łowiły rybki za pomocą wędki, segregowały rybki ze względu na ich kolor, a także układały historyjkę o bocianach według kolejności zdarzeń. Mamy nadzieję, że te zajęcia zachęciły dzieci do odwiedzenia tej niezwykłej polskiej
Krainy Tysiąca Jezior.

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *