W tym tygodniu przedszkolaki poznały kolejny region naszego kraju w ramach cyklu zajęć pt. „Poznajemy różne regiony Polski”. Tym razem dzieci poznały Warmię i Mazury. Na początku zajęć, dzieci dowiedziały się gdzie na mapie Polski znajduje się ten region i czym się on najbardziej charakteryzuje – chodzi oczywiście o obecność wielu lasów i jezior. Następnie dzieci zostały zapoznane z ciekawymi zabytkami i miejscami tego regionu, wysłuchały wiersza pt. „Pojedziemy na Mazury”, uczestniczyły w zabawie ruchowo – naśladowczej „Mazurskie lasy”, rozwiązywały zagadki wskazując na odpowiednie ilustracje, poznały legendę związaną z giżyckim pomnikiem – fontanną „O Galindzie z Wyspy Miłości”, łowiły rybki za pomocą wędki, segregowały rybki ze względu na ich kolor, a także układały historyjkę o bocianach według kolejności zdarzeń. Mamy nadzieję, że te zajęcia zachęciły dzieci do odwiedzenia tej niezwykłej polskiej
Krainy Tysiąca Jezior.

Aneta Czaplińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *