29.10.2021 r. Sowy i Wiewiórki wybrały się na wycieczkę do lasu, który mieści się w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Miejsce charakteryzuje się bogatą i zróżnicowaną roślinnością
oraz jedną z ciekawszych rzeźb terenu. Głównym celem naszej wizyty było przypomnienie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością, która tam występuje. Starszaki miały możliwość spotkać się z przyrodą – obserwując, słuchając i dotykając jej walorów. Pamiątką z lasu była kartka, do której przylepialiśmy ciekawe okazy liści. Dzieci przypomniały sobie prawidłowe zachowanie w lesie oraz poznały zwyczaje zwierząt w nich zamieszkałych. Wysłuchaliśmy ciekawostek na temat ptaków: kowalika, sikorki, dzięcioła, a także zwierząt leśnych: bobra, lisa, dzika i wiele innych. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Na koniec każda grupa dostała zakładkę do książki, na której widnieją ciekawostki o leśnych przyjaciołach.
To na pewno nie ostatnie spotkanie starszaków z naturą!

Maja Lenarczyk,
Joanna Zarzecka,
Agnieszka Wacławiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *