W ubiegłym tygodniu Sowy zamieniły się w Małych Odkrywców.
Badaliśmy kosmos i jego tajemnice. Pomogły nam w tym ciekawe filmy edukacyjne
i znana wszystkim piosenka „W Układzie Słonecznym”. Starszaki wiedzą już z ilu planet się składa a nawet potrafią je wymienić i opisać. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o gwiazdach i czarnej dziurze. Wspólnie przyjrzeliśmy się na naszej planecie Ziemi i nauczyliśmy się nazw kontynentów. Udało nam się znaleźć Polską na globusie, co nie było łatwym zadaniem. Jako prawdziwi odkrywcy stworzyliśmy własny Układ Słoneczny z pomocą magicznych kartek. W naszej przygodzie nie mogło zabraknąć rakiet które projektowaliśmy z kolorowych papierów. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem otaczającego nas wszechświata.

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *