Dinozaury od zawsze fascynowały dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytem. Skąd się wzięły te olbrzymie stwory? Dlaczego wyginęły? Sowy i Wiewiórki przez cały tydzień próbowały wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Wspólnie poznaliśmy wybrane gatunki dinozaurów, np. stegozaura, triceratopsa, tyranozaura – ich wygląd oraz zachowanie. Pomogły nam w tym gry i zabawy ruchowe, w których udawaliśmy ich ruchy oraz ryki. Dowiedzieliśmy się, że pterodaktyl nie jest dinozaurem, a pierwszym latającym gadem. Każdy z pomocą plasteliny stworzył wybranego dinozaura bądź wymyślonego. Sprawdziliśmy czym zajmuje się paleontolog i wcieliliśmy się w jego postać. Zaprojektowaliśmy szkielet dawnych kręgowców na kolorowych kartkach. Dzieci bardzo zainteresował temat dinozaurów i z chęcią przynosiły do przedszkola swoje książki by pochwalić się swoją wiedzą na ich temat.

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *