Początek kwietnia upłynął nam bardzo pracowicie. Przygotowując się do świąt Wielkanocnych, na początek przypomnieliśmy sobie czym różnią się kraszanki od pisanek. Aby uzyskać naturalnie zabarwione kraszanki, wiemy doskonale, że powinniśmy gotować jajka razem z marchewką
aby uzyskać pomarańczowy kolor, w kurkumie aby były żółte, w szpinaku aby były zielone,
w buraku aby były różowe czy w kapuście aby były… niebieskie :). Wykonaliśmy także wielkanocne prace plastyczne: zajączka z ryżu, które zabraliśmy do domów oraz wielkanocne jajko, które rodzice mogli podziwiać w naszej szatni. Nie zabrakło także zajęć matematycznych oraz poszukiwania wielkanocnych sylab. Posialiśmy także samodzielnie rzeżuchę,
którą codziennie pielęgnowaliśmy.

Joanna Owczarek
Anna Ziółek – Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *