W ostatnim czasie Sowy i Wiewiórki wybrały się na Uroczysko Lublinek w ramach projektu „Ekolaki w lesie przebywają 2”. Przypominaliśmy sobie zasady odpowiedniego zachowania
w lasach i parkach. Tego dnia tematem przewodnim były tropy i ślady pozostawiane przez zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Udało nam się nawet odszukać kilka omówionych elementów w miejscu, do którego się wybraliśmy. Słuchaliśmy odgłosów wydawanych przez zwierzynę, zapoznawaliśmy się z pozostawianymi tropami i staraliśmy się dopasować je do ilustracji zwierzęcia. Bawiliśmy się w kalambury, a na koniec zaznaczaliśmy na kartach pracy co udało nam się zaobserwować podczas pobytu w lesie.
Pogoda nam sprzyjała, więc wykorzystaliśmy jeszcze trochę czasu na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Agnieszka Wacławiak 
Maja Lenarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *