Stanisław Wyspiański, człowiek wielu talentów, uprawiający wiele dziedzin sztuki z rozmachem, odwagą i zaangażowaniem. Postać, która w malarstwie często skupiał się na naturalności dziecka, oddając jego urok, szczerość i niewinność. Dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek obejrzały prezentację na temat ciekawostek z życia Stanisława Wyspiańskiego oraz zapoznały się z obrazami dzieci, w tym dzieci samego twórcy. Zapoznaliśmy się również z atrybutami malarza oraz rozwiązywaliśmy przygotowane zagadki i pytania. Po prezentacji wykonaliśmy album o Stanisławie Wyspiańskim i jego twórczości. Dzieci wcieliły się w postać malarza i stworzyły reprodukcje znanych obrazów: „Śpiący Staś”, „Krajobraz zimą”
oraz piękne portrety samego twórcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *