„W marcu jak w garncu” – to popularne, polskie powiedzenie Sowy poznały w minionym tygodniu. Starszaki wiedzą już, że w owym miesiącu pogoda jest bardzo zmienna – wszystkie cztery pory roku mogą się przemieszać. Raz może być ciepło, raz zimno. Czy w tym roku też tak się działo? Zdecydowanie! Wspólnie za oknami naszej sali obserwowaliśmy codziennie inne zjawiska – słońce, deszcz, grad, śnieg i wiele innych. By je utrwalić wykorzystywaliśmy je zabawach
w zapamiętywanie. Dzieci miały szansę stworzyć swój garnek a w nim z pomocą plasteliny wymieszane wszystkie niespodzianki pogodowe. Dzięki eksperymentom z wodą dowiedzieliśmy się jak powstają chmury.
Stworzyliśmy nawet własny kolorowy deszcz 🙂

Maja Lenarczyk,
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *