07. kwietnia dwie grupy starszaków wybrały się na wycieczkę do teatru Arlekin w Łodzi na spektakl pt. „Dzieci i ryby” . Pięknie opowiedziana historia ukazała dzieciom fakt,
jak ważne jest przestrzeganie praw dziecka i co zrobić, kiedy te prawa są łamane. Przed rozpoczęciem przedstawienia odbyło się spotkanie z edukatorką pracującą w teatrze, która tworzyła z dziećmi listę praw według dzieci. Prawa , które były wypowiedziane przez najmłodszych, mają zawisnąć na specjalnej tablicy przed teatrem, aby przypominać ludziom,
|jak ważne jest ich szanowanie. Po krótkich warsztatach przedszkolaki mogły obejrzeć przedstawienie. Losy „wymyślonych przyjaciół”, którzy pomagali dzieciom w trudnych sytuacjach, pokazały jak radzić sobie w sytuacjach kiedy łamane są elementarne prawa dziecięce. Cała historia oprawiona była piękną muzyką i wspaniałą scenografią, która zrobiła duże wrażenie na całej widowni. Po zakończeniu spektaklu wróciliśmy do przedszkola na drugie śniadanie. Tematyka przedstawienia sprawiła, że między dziećmi wywiązały się ważne rozmowy dotyczące przyjaźni, miłości i bezpieczeństwa.
Losy bohaterów przedstawienia na długo pozostaną w naszych głowach.

Ewa Godala

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *