12. kwietnia grupa Wiewióreczek odwiedziła zaprzyjaźnioną bibliotekę mieszczącą się przy ulicy Chryzantem. Tematem spotkania były Święta Wielkanocne.
Na początek dzieci odwiedziły kącik z literaturą dla najmłodszych, aby pooglądać książki. Po krótkim zwiedzaniu rozpoczęły się zajęcia. Wspólnie z paniami przypomnieliśmy sobie, jakie są symbole świąt. Trzeba było je odnaleźć wśród rozsypanki z ilustracjami.
Kompletowaliśmy koszyczek wielkanocny na komputerze oraz poszukiwaliśmy pisanek ukrytych pomiędzy regałami z książkami. Oglądaliśmy także książki związane ze świętami oraz wysłuchaliśmy przygód Pana Wrony Skarpetki, który malował jajka wielkanocne.

Wspólne zabawy zakończyły się wręczeniem kolorowanek dla dzieci. Po powrocie do przedszkola dzieci zajęły się ozdabianiem swoich rysunków z pisankami.

Ewa Godala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *