W ostatnim tygodniu marca dzieci z grupy Sów rozmawiały na temat wiosny. Pierwszym zadaniem jakie dzieci miały do wykonania było odnalezienie w klasie zwiastunów tej pięknej pory roku. Nie zabrakło ćwiczeń z zakresu pisania i liczenia. Wszyscy dobrze wiemy, że ,,w marcu jak w garncu”, dlatego przypomnieliśmy sobie także zjawiska atmosferyczne oraz stworzyliśmy nasz własny kalendarz, w którym codziennie zmieniamy dzień tygodnia oraz pogodę.
Sowy postanowiły także trochę poeksperymentować i dowiedzieć się jak powstaje deszcz.
Do tego eksperymentu potrzebna nam był słoik, do którego wlaliśmy gorącą wodę, nakrętka od słoika, na której położyliśmy lód. Obserwując to zjawisko, zauważyliśmy jak na ściankach słoika pojawiły się kropelki wody. Teraz już dobrze wiemy, że para wodna, która jest lekka unosi się do góry tworząc chmury. Kiedy zetknie się z zimnym powietrzem skrapla się w postaci deszczu.
Na koniec tygodnia o tematyce wiosennej nie mogło zabraknąć wysłuchania utworu Antonio Vivaldiego ,,Cztery pory roku”, my skupiliśmy się na części pierwszej, czyli wiośnie. Dzieci wysłuchały melodii, wypowiadały się na temat skojarzeń z muzyką, a także swobodnie improwizowały z wykorzystaniem pasków bibuły 🙂
To był bardzo ciekawy tydzień 🙂

Joanna Owczarek
Anna Ziółek-Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *