Nadeszła upragniona Wiosna i przyroda zaczęła budzić się do życia, co od razu zauważyły dzieci z grupy Żuczków. Przedszkolaki podczas spacerów obserwowały pojawiające się na drzewach i krzewach pąki oraz  pierwsze kwiaty, takie jak, żonkile, tulipany, krokusy i przebiśniegi. Żuczki chciały, aby obecna pora roku była widoczna nie tylko za oknem, ale również w ich własnej sali, dlatego też dzieci pomogły zawiesić wiosenne dekoracje oraz stworzyły swój własny wiosenny ogródek na parapecie. Na początku mali ogrodnicy przypomnieli sobie, co potrzebne jest do prawidłowego wzrostu roślin a kolejno zabrali się do sadzenia. W dużych donicach na parapecie posadziliśmy fasolę i cebulę. W tym roku dodatkowo pokusiliśmy się też o założenie hodowli fasoli, aby móc przyglądać się z bliska co się dzieje z małymi fasolkami zanim wyrosną z nich zielone listki.
Witaj Wiosno!!!


Paulina Domagała

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *