W dniu 19.11.2020r. nasze przedszkole odwiedziły przedstawicielki Straży Miejskiej z Łodzi. Na początku Gość naszej grupy Pani Iwonka, przybliżyła Wiewiórkom pracę Straży Miejskiej . Dzieci mogły obejrzeć mundur oraz czapkę, których używają Strażnicy podczas pełnienia swoich obowiązków . Strażnicy Miejscy z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy, wyjaśnili dzieciom na czym polega różnica między Strażnikiem Miejskim,
a policjantem. Wskazali również numer alarmowy do Straży Miejskiej: 986. Głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Ponadto dzieci miały możliwość poznania bezpiecznych zachowań
i postaw podczas spotkania z agresywnym, atakującym psem. Pani Iwonka , krok po kroku zaprezentowała dzieciom pozycję „żółwika”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci
z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem funkcjonariuszki, przećwiczyły i utrwaliły sobie tę pozycję.
To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie . Serdecznie dziękujemy

Katarzyna Twardowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *