W tym roku w naszym przedszkolu postanowiliśmy bliżej przejrzeć się wybranym krajom Unii Europejskiej. Z uwagi na to, że 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu postanowiliśmy zacząć od kraju, w którym jest on jednym z przysmaków i je się go naprawdę dużo, a mianowicie od Włoch.
We wszystkich grupach zostały więc zorganizowane zajęcia poświęcone temu właśnie państwu.
Zanim jednak dzieci wybrały się w podróż to tego południowego kraju musiały poznać kilka podstawowych zwrotów w języku włoskim. Kolejno przedszkolaki otrzymały bilety lotnicze i ruszyły w drogę.
Podczas zwiedzania Włoch dzieci dowiedziałeś się, gdzie leżą Włochy na mapie Europy, a przy okazji, że państwo to swoim kształtem przypomina but, jak wygląda flaga oraz herb Włoch, jak nazywa się stolica oraz jaka legenda jest z nią związana, oprócz tego starszaki poznały najsłynniejsze zabytki, takie jak np: Koloseum oraz wybrane obrazy znanych włoskich artystów. W Wiewiórkach i Sowach słuchano nawet włoskiego hymnu. Przedszkolaki dowiedziały się również, że to właśnie Włosi wymyślili uwielbiane przez wszystkie dzieci i dorosłych lody.
Ponieważ cały dzień miał być włoski p. Ola i p. Ela z kuchni przygotowały tego dnia włoskie smakołyki. Podstawą było oczywiście Spaghetti Bolognase, ale nie zabrakło też sałatki z pomidorami, mozzarellą
i bazylią, włoskiej zupy Minestrone oraz bruschetty. Poza zdobytą nowa wiedzą dzieci tańczyły do włoskich utworów, układały kompozycje z makaronu, robiły z papieru gondole. W młodszych grupach dzieci obejrzały też bajkę o Pinokiu, która powstała na podstawie książki włoskiego pisarza Carlo Collodiego,
a w grupie Zajączków przeprowadzono eksperyment ,,Wybuch wulkanu”. To był dzień pełen wrażeń. Ciekawe który kraj odwiedzimy w listopadzie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *