W piątek, 18 listopada dzieci z grupy Zajączków i Wiewiórek wybrały się na wycieczkę
do Monopolis. Celem wycieczki był teatr, który się tam mieści, jednak tym razem nie był to
teatr taki, jaki dzieci znały do tej pory. Teatr cieni, bo o nim mowa był zdecydowanie inny niż teatr tradycyjny. Przedszkolaki dzięki kolorowym cieniom rozmieszczonym na pięciu ekranach mogły wczuć się w magię trzech popularnych bajek. Całym wprowadzeniem zajął się sam Hans Christian Andersen, który zaprezentował najmłodszym swoje trzy bajki. Przedszkolaki obejrzały ,,Brzydkie kaczątko”, bajkę, która udowodniła najmłodszym widzom, że nie liczy się odmienność tylko indywidualne cechy charakteryzujące zarówno małych jak i dużych bohaterów,
,,Mała syrenka” dodała zaś dzieciom odwagi i uświadomiła, że warto walczyć o własne marzenia
i dążyć do ich realizacji, natomiast dzięki ,,Calineczce” nasi widzowie dowiedzieli się jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego człowieka. Całe przedstawienie wywarło na dzieciach,
jak i dorosłych ogromne wrażenie, za co Aktorzy, którzy brali w nim udział zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty w teatrze🙂

Karolina Janowska
Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *