22 września przedszkolaki z grupy Wiewiórek odbyły zajęcia dydaktyczne utrwalające kształty i nazwy figur geometrycznych. Dzieci rozpoznawały i nazywały kolejne figury geometryczne. Przeliczały i klasyfikowały wylosowane figury geometryczne wg. wyznaczonych cech. Uczestniczyły w zabawie dydaktycznej z użyciem kart z kodem oznaczającym cechy przedmiotów tj. duży-mały; gruby-cienki; kolor: czerwony, niebieski, żółty, zielony; kształt: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt. Zabawy w kodowanie figur geometrycznych sprawiły nam wiele radości. Poza tym były zabawy ruchowe przy muzyce z wykorzystaniem figur geometrycznych. Na zakończenie dnia wykonaliśmy prace plastyczna polegającą na, odrysowaniu wybranej figury geometrycznej, a następnie zamalowaniu kredkami konturów obrazka.

Katarzyna Twardowska,
Izabela Kościan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *