Liście i kasztany dają wiele możliwości by stworzyć coś kreatywnego z dziećmi i urozmaicić jesienne, zimne dni. Sowy postanowiły je wykorzystać do wspólnej zabawy. Pierwszym zadaniem był wybór odpowiednich kasztanów małych, dużych, płaskich lub okrągłych. Z pomocą plasteliny i zapałek starszaki zrobiły z nich kasztanowe ludki i stworki. Kasztany wykorzystaliśmy także przy ulepszaniu naszej celności. Każdy wspaniale poradził sobie z ćwiczeniem. Jesienne dary przydały się przy okazji nauki matematyki. Liczyliśmy nasze kolorowe elementy i dopasowywaliśmy do nich odpowiednie cyfry. Następną, pobudzającą wyobraźnie zabawą było tworzenie obrazków z różnorodnych liści. Świetnie się bawiliśmy przy ich wymyślaniu. W Sowach nigdy nie jest nudno!

Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *