Zajączki bardzo lubią chodzić na spacery, szczególnie zimą, gdy mogą pobawić się na śniegu,
a przy okazji pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Dzieci podczas spaceru sypały ziarna
i zawieszały własnoręcznie wykonane karmniki. Kilka z nich zawiesiliśmy też za naszym przedszkolnym oknem, dzięki czemu mogliśmy codziennie obserwować przylatujące tam ptaszki. Zanim jednak wyruszyliśmy w teren przypomnieliśmy sobie podstawowe wiadomości dotyczące ptaków. Dzieci klasyfikowały ptaki na te, które zostają na zimę w naszym kraju oraz wybierały ilustracje z ptakami, które odlatują na zimę do ciepłych krajów. Podczas zajęć rozmawialiśmy
o tym, w jaki sposób prawidłowo dokarmiać ptaki. Dlatego też nasze karmniki zawiesiliśmy dopiero wtedy, gdy spadł śnieg.


Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *